31è GIFF del 1 al 5 d'octubre de 2019 EL TALENT ÉS EL MOTOR DEL MÓN
31è GIFF  del 1 al 5 d'octubre de 2019                                                   EL TALENT ÉS EL MOTOR DEL MÓN

INICI  /  PROGRAMA  /  JURATS  /  PREMSA  /  STAFF  /  PALMARES / FILM COMISSION 

<<<

25 FESTIVAL Programa

TEATRE MUNICIPAL DE GIRONA

Plaça del Vi, 1, /Entrada gratuïta

Dijous, 5 de setembre de 2013

21:00 h  Inauguració del Festival de Cinema de Girona

Presentació del festival i projecció de llargmetratge EL SEXO DE LAS MADRES

Divendres, 6 de setembre de 2013

18:00 h  Llargmetratge UNE RAISON DE VIVRE

21:00 h  Ficció

La valse interdite (19’), de Valentin Ricard - Ceret (Catalunya Nord)

Secretos del lado oscuro (15’), de Salva Martos Cortés - Puigcerdà

Immutare (5’), de Natalia Casali - Madrid

Bingo (3’), de David Turpin i Franz Nurmi - Almeria

Carta o menú? (4’), de Marcel Tomàs - La Bisbal

Al otro lado (19’), d’Alicia Albares - Madrid

Bichos raros (11’), d’Eva Berenguer - Girona

Defeated (8’), de José Manuel Meneses - Barcelona

Dos homes, un botí i la puta que el va parir (7’), de David Ruiz - Girona

El gran engany (13’), de Meritxell Aguilar i Valls - Palamós

Out of blood (7’), de Josep Darnés - Nova York / Figueras

Zombies vegetarians (12’), d’Albert Portal - Girona

Bitxos i roses (24’), de Johnny Melville - Barcelona

Dissabte, 7 de setembre de 2013

21:00 h  Cloenda i lliurament de premis. L’acte inclourà un homenatge a Tomàs Mallol i la projecció dels curtmetratges guanyadors del certamen Smart Films.

CASA DE CULTURA DE GIRONA – Aula Magna

Plaça Hospital, 6. Entrada gratuïta

Dijous, 5 de setembre de 2013

19:00 h  Llargmetratge: LENTEJAS CON ESPINACAS (65'), de Joan Vall - Barcelona

Divendres, 6 de setembre de 2013

Documental

15:00 h  Ganxons a Guinea equatorial (56’), d'Anna Vicens - Sant Feliu de Guíxols (D.O.)*

16:00 h  Cromosoma cinco (55’), de Maria Ripoll i Lisa Pram - Barcelona

Ficció

17:00 h  Marshmallows (4’), d’Andreu Pichardo - Sant Julià de Ramis

Davant la separació (11’), dels alumnes de 6è de l’escola de Bordils (Cinema en curs)

Fugida (8’), d’E. Costa, M. Perxès, M. Pou i E. Samper - Bordils

El precio del silencio (19’), de Xavi Villanueva - Girona

El mundo tan pequeñito (18’) d’Emilia Ruiz - Barcelona

18:00 h Max (11’), de Pere Solés i David Pérez - Girona

Aniversari (12’), d’Anna Petrus - Barcelona

Tornem-hi (6’), de Ferran Carvajal - Barcelona

Missing (13 Pimlico Square) (14’), d’Alex Madia Levi - Londres

La casa de arriba (15’), de Marta Parreño - Barcelona

19:00 h  Culebra. A town called Olot (7’), d’Albert Portal - Olot

Descenso al infierno (19’), de Sergi Güibes Arnau - Castelló d’Empúries

Target (11’), de Xavi Bras i Marc Batllori - Girona

20:00 h  Mad World (45’), de José Manuel Rodríguez Calderón - Palafrugell

Dissabte, 7 de setembre de 2013

12.00h Debat del cinema europeu en el territori espanyol: Autor i Mercat,

amb la col·laboració de Media Antena Catalunya.

16.00H Cromosoma cinco (55’), de Maria Ripoll i Lisa Pram - Barcelona

Després de la Projecció la directora farà un debat amb el públic.

 

CASA DE CULTURA DE GIRONA - Auditori Plaça Hospital, 6 Entrada gratuïta

Dijous, 5 de setembre de 2013

Documental

16:00 h  Tal com raja (70’), de Raimon Miranda - Pineda de Mar (D.O.)*

17:00 h  The visit (52’), de Fany de la Chica - Jaen

Art Festival (Lloret de Mar)*

18:00 h  Catalunya Rússia (22’), de Josep Bernat - Lloret de Mar

Zona (23’), de Maria Dalí Rust - Klaipeda (Lituània)

Concurs de Curtmetratges per Joves Walter Benjamin, sobre la frontera (Portbou)*

19:00 h  Camí de terra (16’), de Jordi Morató - Vic

Chaja & Mimi (10’), d’Eric Esser - Berlin

Els camins de  l'exili (18’), dels alumnes de 5è i 6è de l’escola Sant Jaume - Portbou (Cinema en curs / Passatges. Mostra de Cinema de Frontera de Portbou).

Kyaka la na (12’), d’Adriana Cepeda - Bogotà

Laüfer (14’), de Carolina Hellsgard - Berlin

Recordant Portbou (8’), dels alumnes de 1r i 2n de l’escola Sant Jaume - Portbou (Cinema en curs / Passatges. Mostra de Cinema de Frontera de Portbou).

Viatge a la memòria (6’), dels alumnes de 3r i 4t de l’escola Sant Jaume - Portbou (Cinema en curs / Passatges. Mostra de Cinema de Frontera de Portbou).

 

Divendres, 6 de setembre de 2013

Documental

16:00 h  Els últims dies de Tom Sharpe a la Costa Brava (47’), d’A. Teixidor, M. Faro i M.A. Navajas - Girona

Una pacá y dos pallà (7’), de Pere Solés i David Pérez - Girona

The Angelus in Africa (4’), d’Hugo J. Martínez - Blanes

17:00 h Perdimos y seguimos perdiendo (34’), de Josep Lluís Penadès - Barcelona

El Jardí de Santa Clotilde (28’), de Raimon Cartró - Lloret de Mar

18:00 h Cap a mar (53’), de Raimon Cartró - Lloret de Mar

Bikimel D.O. La construcció d'una veu (18’), d’Helena Morén - Barcelona

Colom i Calonge, una hipòtesi (27’), de Jaume Pahissa – Calonge

Walter Benjamin (30’), de Jaume Casas - Girona

 

Dissabte, 7 de setembre de 2013

Web-sèries

16:00 h  Angélica y Roberta (15’), de Judas Díz i Xacio Baño – A Coruña

Cabanyal Z (13’), de Joan Alamar - València

Canillejas (5’), de Manuel Barreiro Rozados - Santiago de Compostela

Cherencov (7’), d’Alex Barros Vidaurre - València

Cinema para piso (10’), de Santi Mazarro i Alejandro Chávez - Madrid

17:05 h  Dieciochopuntocero (20’), de Julio Vera - Sevilla

El reto (15’), de Julio Valverde i Jacobo Escamilla - Sevilla

Entre pipas (5’), de Jorge Cassinello - Madrid

18:00 h  Generación Goonies (10’), de David Durán - Alcalá de Henares

iPepa (2’), de María Gómez-Comino Mata - Alcázar de San Juan

La grieta (8’), de Julio Fraga - Granada

lavida.es (5’), de Camilo Villaverde i Pau Serracant - Barcelona

Libres (14’), d’Álex Rodrigo - Madrid

19:00 h  Malo Montano (7’), de Francisco Antonio Peinado Gaitán - Sevilla

Nadia en cuesta (8’), de C. Megs, P. Gallo, A. de la Croix i altres - Madrid

Pako&Joe (2’), de Julio Garma - Aranjuez

Porca Vida (4’) de Jaime Figueroa i Felipe Menal - Madrid

Scalletti: Girona Connection (12’), de David Ruiz - Girona

Sexo en Vallekas (9’), de Raquel Pereira i Alberto Carretero - Madrid/València

Sin vida propia (12’), d’Ana Ramón Rubio - València

CINEMES ALBÈNIZ - GIRONA Carrer Jeroni Real de Fontclara, 2-4 Entrada: 2 euros

Divendres, 6 de setembre de 2013

18:00 h Adolescència i homofòbia, selecció del Festival Internacional de Cinema Gai i Lèsbic (FICGL)*

I still love you (6’), d’Henrique Faria - Brasil i Holanda

Social butterfly (14’), de Lauren Wolkstein - França

¿Qué necesitamos? (17’), de David Eating - Espanya

Ratas (17’), de Jota Linares - Espanya

(Des)encuentro (12’), de Rodrigo Piaggio-Marchant - Xile

It's consuming me (3’), de Kai Stänicke - Alemanya

Gay Goth Scene (5’), de Kai Stänicke - Alemanya

Chat Romeo (7’), de Damià Serra Cauchetiez - Espanya

I've only just begun (6’), d’Elias Koskimies - Finlàndia

Severed (9’), de Mark Pariselli - Canadà

The Rookie and the Runner (10’), d’Augie Robles - Estats Units

 

Dissabte, 7 de setembre de 2013

15:00 h Llargmetratge JOY

 

18:00 h Realitats llatines, selecció del Festival Internacional de Cinema Gai i Lèsbic (FICGL)*

Hermes & Aphrodite (10’), de Gregor Zootzky - Alemanya

Daniël (8’), de Vincent Fitz-Jim - Holanda

Mentiras que dan alas (6’), de Ruth Vera - Paraguay

Uomo (84’), de Rafael Escolar - Argentina

FUNDACIÓ VALVI - GIRONA Avinguda Gran Via Jaume I, 42  Entrada gratuïta

Dijous, 5 de setembre de 2013

19:00 h  Vídeo-Creació

Agoc (10’), d’Ester Xargay - Barcelona

Aquariis (11’), d’Anita Diamond - Girona

Amandi (7’), d’Elisabet Prandi i Francesc Sitges-Sardà - Barcelona

Carilda (9’), d’Uma Ysamat - Barcelona

Cracks (4’), d’Alex Pachón - Badajoz

Dunas (8’), d’Alexander Quezada - Palmira (Colòmbia)

Heteroclito (10’), de Sebastián Schmidt-Urzua - Santiago de Xile

Imaginario (8’), de Jeymer Gamboa - Buenos Aires

Microdanses (7’), d’Ester Xargay i Miquel Angel Martin - Barcelona

Poeta en patines (6’), de Javier Gomez Bello - Màlaga

Reencuentro (2’), de Jeymer Gamboa - Buenos Aires

Tinc por (3’), d’Ariadna Raventós - Flaçà

Transit zone (8’), de Santiago Parres - València

Xavier Carbonell Olot (3’), de Miquel Espigulé i Serrat - Olot

MUSEU DEL JOGUET DE CATALUNYA - FIGUERES Carrer Sant Pere, 1 Entrada gratuïta

5, 6 i 7 de setembre de 2013.

A les 11:00 h i a les 17:00

Cinema d’animació

Beer Bug (1’), d’Ander Mendia - Donostia

Candyhearts (15’), de Joan Martín - Barcelona

Creamen (11’), d’Esther Casas - Nova York

Dummies (7’), de Daniel P. Àlava – Santa Cruz de Tenerife

Eidemann (5’), d’Álvaro Granados - Múrcia

El fan (2’), de Victoria Josefina Martinez - Buenos Aires

El ruido del mundo (13’), de Koke Riobóo - Madrid

Entre Navidades (7’), de Juan Carlos Pena - A Coruña

La mano de Nefertiti I (2’), de Guillermo García Carsí - Madrid

La mano de Nefertiti II (3’), de Guillermo García Carsí - Madrid

La rosa azul (6’), de Pablo Latorre – Rosario (Argentina)

Memento Mori (10’), de Daniela Mori – Braine-l'Alleud (Bèlgica)

Nuestra arma es nuestra lengua (15’), de Cristian Cartier Ballve - Buenos Aires

Premiere Automne (11’), de Carlos de Carvalho i Aude Danset - Saint André

Project K-9 (5’), d’estudiants de l'ECAM - Madrid

Reality 2.0 (11’), de Víctor Orozco Ramírez - Hamburg i Guadalajara (Mèxic)

ESPAI DE SOLIDARITAT - GIRONA  Carrer Mestre Francesc Civil, 3  Entrada gratuïta

Dimecres, 4 de setembre de 2013

19:00 h Somnis trencats (23'), realitzat per la Unitat de Cooperació de Vic (D.O.)*

Després del documental, taula rodona "Immigració i desenvolupament"