29è Girona Film Festival del 27 al 30 de setembre de 2017 EL TALENT ÉS EL PODER
29è Girona Film Festival  del 27 al 30 de setembre de 2017EL TALENT ÉS EL PODER

CASA DE CULTURA

Plaça Hospital 7 Girona, Dies 1, 2 i 3 d’octubre 2015

DIJOUS 1 octubre 2015 

10:00h   Festival dels Infants 

    300.000 Dollars Espanya 3’ Mario Serrano
    365 7’ Regne Unit de Germans McLeod
    Amor de mono 5’ Espanya de Paulo Mosca
    Balloon Birds 1’ Suïssa de Marjolaine Perreten
    Boudica. A norfolk story. 6’ UK (Regne Unit) d'Emma Calder
    El viejo Emil 5’ Espanya de Mario Serrano
    Hi! I'm New 3’ Espanya de Mario Serrano
    Hoy es sólo para ti 5’ Espanya de Sonia Estévez
    Juan y la nube 14’ Espanya de Giovanni Maccelli
    Princesa china 4’ Espanya de Tomás Bases
    The Dirdy Birdy Redux 8’ Estats Units de John R Dilworth
    The Right Way 4’ Espanya d’Emilio Yebra

 

15:00h   Documental (internacional)

    Ex/Out 39’ Itàlia d’Eleonora Mastropietro
    Portrait de l'artiste en alchimiste et en guerrer 24’ França de Jacques BURTIN
    O canto da lona 25’ Brasil de Thiago Mendonça
    Looking for Paradise 27’ França de Thomas Coispel
    Temauki 7’ Mèxic d’Aldo Plouganou
    Dear Hassan 4’ França d’Axel Salvatori-Sinz
    Terrorism and Radicalisation 7’ Regne Unit de Jose Gomez
    Aleks 7’ Canadà d’Andrea Rios

 

     D.O. Girona documental

17:30h    Història d'un futur 59’ Girona    Marc Clarió
18,30h    Joventut, Solitud 24’ Torroella de Montgrí AAVV    
19:00h    Roda de mirades 11’ Sant Pere Pescador de Joan Mallarach
19:11h    El último tabú 47’ Riudellots de la Selva de Lluïsa Mora
20:00h    De Aliados a Masacrados. Los últimos de Filipinas 58’ Lloret de Mar de Ramon Vilaró
21:00h    Els colors de Sant Feliu 26’ Sant Feliu de Guíxols d’Anna Vicens

21:30h    Documental (internacional)

     Piscina Municipal 37’ Cuba – Espanya de Patricia Pérez Fernández 

 

DIVENDRES 2 octubre 2015 
10:00h   Festival dels Infants 

    300.000 Dollars Espanya 3’ Mario Serrano
    365 7’ Regne Unit de Germans McLeod
    Amor de mono 5’ Espanya de Paulo Mosca
    Balloon Birds 1’ Suïssa de Marjolaine Perreten
    Boudica. A norfolk story. 6’ UK (Regne Unit) d'Emma Calder
    El viejo Emil 5’ Espanya de Mario Serrano
    Hi! I'm New 3’ Espanya de Mario Serrano
    Hoy es sólo para ti 5’ Espanya de Sonia Estévez
    Juan y la nube 14’ Espanya de Giovanni Maccelli
    Princesa china 4’ Espanya de Tomás Bases
    The Dirdy Birdy Redux 8’ Estats Units de John R Dilworth
    The Right Way 4’ Espanya d’Emilio Yebra


16:00h   Cinema sense barreres

    Projecte X 20’ Arbucies (Girona) de Laxa Lazconeta
    L'inquiet Sr. Espioca 40’ Valencia de Gerard J Nuñez
    Valencia cuenta contigo. El Palacio Cervelló 30’ Valencia de Gerard J Nuñez
    Que reste-t-il...? 48’ Bruxelles de Sandra Démal

 

18:30h   Curtmetratge Internacional

    09:55-11:05 Ingrid Ekman, Bergsgatan 4B 15’ Suècia de C. Berglund i S. Vukovic
    Annie 15’ Bulgària d’Iliyan Kyuchukov
    Au creux de nos vagues 18’ França de Monique Cunnac
    El desafio 15 Argentina d’Andrés Arduin
    J 1 6’ Espanya d’ Àlex Zacarés Barberà
    Oboor 12’ Iran de Pegah Arzi Urresti
    The Center of the Room 9’ Estats Units de Daniel Diosdado
    Videoclube 16’ Portugal d‘Ana Almeida


DISSABTE 3 octubre 2015 
16:00h   Web sèries

    Survival Zombie 11’ Madrid de Bruno Martín Ojeda (Dr. Diablo)
    Imberbe 8’ Sant Cugat d’Anna Martí, Pol Más de Xaxás, Marta Hernández
    Rezagado y Feldespato 2’ Oviedo de Javier Baldó
    El Métodö Sueco 5’ A Coruña de Jorge Boquete
    El Drama Turc 4’ Terrassa de Pol Mallafré
    De Pontis 23’ Madrid de Juan Rodrigo
    Mirame cuando te hablo 15’ Pontevedra de José Miguel Rodríguez Rodríguez 
    Genesis 88 16’ Madrid de Franc Sellers

 

17:30h   D.O. CURT

    Al meu tempo 3’ Tossa de Mar d’Anna Fonallers i Nil Santané
    Born 6’ Girona de Cristina Lliurat
    Inútils 2’ Girona de Xavi Morcillo
    La tenacitat d'un quadro 15’ Girona de Miquel Casals
    Onironauta 6’ Girona d’Anita Marqués
    Plaisir et la mort 4’ Girona de Cristina Lliurat
    Sequencia Gelada 12’ Olot de Duaita Prats
    Si fos jo 12’ L'Escala de Ricardo Salas
    The Heart Hunter 7’ Girona AAVV
    Fruta podrida  10’ Girona de Sergi Arnau
    Ja són aquí 5’ Girona Artur Baxauli
    Un dia et trucaré 3’ Figueres de David Ruiz

El Festival, per la naturalesa i característiques del seu esdeveniment, té dret a modificar el programa en qualsevol moment.

Tota modificació s’intentarà anunciar en tots els medis possibles prioritzant, aquesta web.