31è GIFF del 1 al 5 d'octubre de 2019 EL TALENT ÉS EL MOTOR DEL MÓN
31è GIFF  del 1 al 5 d'octubre de 2019                                                   EL TALENT ÉS EL MOTOR DEL MÓN

29è FUNDACIÓ VALVI 2017

Centre d’Art. Avinguda Jaume I 42, Girona

Dijous 28-29 de setembre de s16 a 21h.

 

VISIONATS

149th and gran concurse 3 min. Estats Units DIRECTOR: Andy and Carolyn London CATEGORIA: Experimental Art Film

 

A 1 Minute History of Image Distortion 1 min. Alemanya DIRECTOR: Betina Kuntzsch CATEGORIA: Experimental Art Film

 

A City of Rust 13 min. Holanda - Suiza DIRECTOR: Omar El Araby CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Aeon 4 min. Estats Units DIRECTOR: Derek O'Dell CATEGORIA: Experimental Art Film

 

All the World is a stage 2 min. Alemanya DIRECTOR: Hannes Rall GUIÓ: Daniel Keith Jernigan REPARTIMENT: Samuel West CATEGORIA: Experimental Art Film

 

And The Moon Stands Still 11 min. Belarus DIRECTOR: Yulia Ruditskaya GUIÓ: Yulia Ruditskaya, David Lindner Leporda, Helen Simon i Katharina Köster CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Audition for Death 11 min. Estats Units DIRECTOR: Brian Zahm CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Barcelona en Negre 8 min. Catalunya DIRECTOR: Manel Cebrian CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Call of Cuteness 4 min. Alemanya DIRECTOR: Brenda Lien GUIÓ: Brenda Lien CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Catch the Move 5 min. Espanya DIRECTOR: Ignacio Meneu Oset CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Citipati 7 min. Alemanya DIRECTOR: Andreas Feix CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Dent de lleó 7 min. Catalunya DIRECTOR: Jorge Bellver GUIÓ: Jorge Bellver i Antonio González Blasco REPARTIMENT: Greta Sendra McClean, Sandra McClean Montoya, Salifou Kamate, Cheikh Amadou, Enrique Miñana Such, Pau Miñana Aparisi, Elisa Martínez i Silvia Miñana Guillem CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Exilio 14 min. Catalunya DIRECTOR: Matilde Obradors GUIÓ: Matilde Obradors, Candela Antón REPARTIMENT: Candela Antón, Daniel Tholleson i Matilde Obradors CATEGORIA: Experimental Art Film

 

 

 

Fantasma 2 min. Espanya DIRECTOR: David Cantera de la Huerta GUIÓ: David Cantera de la Huerta FOTOGRAFIA: David Cantera de la Huerta MÚSICA: Alberto Acinas REPARTIMENT: David Cantera de la Huerta vritis CATEGORIA: Experimental Art Film; Music Film

 

Fashion To Die For 6 min. Estats Units DIRECTOR: Lynn Estomin GUIÓ: Lynn Estomin CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Fear Of Heights 5 min. Israel DIRECTOR: Benjamin Esterlis GUIÓ: Talia Peri, Hava Coen, Benjamin Esterlis REPARTIMENT: Talia Peri, Hava Coen CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

Fear Of Heights 5 min. Israel DIRECTOR: Benjamin Esterlis GUIÓ: Talia Peri, Hava Coen, Benjamin Esterlis REPARTIMENT: Talia Peri, Hava Coen CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

Barco fantasma. Flores 2 2 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Flores en las ruinas. Flores 4 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Fondos submarinos. Flores 5 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Puesta de sol. Flores 7 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen MÚSICA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

For You 4 min. Israel DIRECTOR: Nadav Machmany GUIÓ: Nadav Machmany FOTOGRAFIA: Nadav Machmany CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

For You 4 min. Israel DIRECTOR: Nadav Machmany GUIÓ: Nadav Machmany FOTOGRAFIA: Nadav Machmany CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

Hard Rain 2 min. Alemanya DIRECTOR: Gregor Steinmetz GUIÓ: Gregor Steinmetz FOTOGRAFIA: Gregor Steinmetz MÚSICA: Julius Kopp i Gregor Steinmetz CATEGORIA: Experimental Art Film

 

In Motion 9 min. França DIRECTOR: Anabela Costa CATEGORIA: Experimental; Experimental Art Film

 

Interior doble / La veu i el lluny 3 min. Catalunya DIRECTOR: Roser Bover GUIÓ: Victor Sunyol FOTOGRAFIA: Roser Bover MÚSICA: Roser Bover CATEGORIA: DO Art; Experimental Art Film

 

Katagami 3 min. Japan DIRECTOR: Michael Lyons CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Lendin 3 min. Itàlia DIRECTOR: Piero Tonin GUIÓ: Piero Tonin CATEGORIA: Experimental Art Film

 

L'Enfer 2 min. Israel DIRECTOR: Rachel Yedid GUIÓ: Rachel Yedid REPARTIMENT: Rachel Yedid CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; opening

 

L'Enfer 2 min. Israel DIRECTOR: Rachel Yedid GUIÓ: Rachel Yedid REPARTIMENT: Rachel Yedid CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; opening

 

Light 2 min. Iran DIRECTOR: Reza Golchin GUIÓ: Reza Golchin CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Mannequin 8 min. Estats Units DIRECTOR: Pete Burkeet GUIÓ: Pete Burkeet CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Mass-Produced Unicorns 4 min. Eslovènia DIRECTOR: Simon Intihar GUIÓ: Simon Intihar REPARTIMENT: Primož Bezjak CATEGORIA: Experimental Art Film; Music Film

 

may I ? remix# 4 min. Portugal DIRECTOR: Vasco Diogo GUIÓ: Vasco Diogo REPARTIMENT: Vasco Diogo CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Mishka 5 min. Alemanya DIRECTOR: Eszter Jánka GUIÓ: Eszter Jánka CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Movie About Reality and Unreality 6 min. Polònia DIRECTOR: Marta Stachowska GUIÓ: Marta Stachowska CATEGORIA: Experimental Art Film

 

News from the Sun 4 min. Estats Units DIRECTOR: Brendan & Jeremy Smyth CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Now Appearing in Bucharest 4 min. Estats Units DIRECTOR: Robert Lawrence GUIÓ: Robert Lawrence REPARTIMENT: Robert Lawrence CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Passenger 2 min. Finlàndia DIRECTOR: Sami Ala GUIÓ: Sami Ala FOTOGRAFIA: Sami Ala MÚSICA: Kama river rythm boys CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Plicker 3 min. Corea DIRECTOR: Byungjun Kim GUIÓ: Byungjun Kim REPARTIMENT: Seunghwan Jeon, Dabin Seo CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Point No Point 3 min. Alemanya DIRECTOR: Gregor Steinmetz GUIÓ: Gregor Steinmetz FOTOGRAFIA: Gregor Steinmetz MÚSICA: Julius Kopp i Gregor Steinmetz CATEGORIA: Experimental Art Film

 

 

 

Que la peine passe / That the Sadness Goes Away 3 min. Canadà DIRECTOR: Iona Pelovska CATEGORIA: Experimental Art Film; Music Film

 

Quelquesplanches 3 min. Bèlgica DIRECTOR: MARIJKE DE BELIE GUIÓ: Marijke De Belie FOTOGRAFIA: Marijke De Belie MÚSICA: Johan De Rycke CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Railment 10 min. Japan DIRECTOR: Shunsaku Hayashi GUIÓ: Shunsaku Hayashi CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Rhythm of Being 6 min. Suïssa DIRECTOR: Giada Ghiringhelli CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Save the Earth 4 min. Ucraïna DIRECTOR: Ruslan Bokach CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Sky Pacers 8 min. Estats Units DIRECTOR: Harvey Goldman, Jing Wang CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Bridge over the river 6 min. Suïssa DIRECTOR: Jadwiga Kowalska GUIÓ: Jadwiga Kowalska CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Chimerical Museum of Shifting Shapes 4 min. Colòmbia DIRECTOR: Damián Alquichire CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The night explorer 3 min. Finlàndia DIRECTOR: Ilonamarja Laine CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Realm of Deepest Knowing / SimSim 4 min. Corea DIRECTOR: Seunghee Kim CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Velvet Abstract 8 min. Regne Unit DIRECTOR: James Hughes GUIÓ: James Hughes REPARTIMENT: Tobias Menzies CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Time - Retrograde 4 min. Estats Units DIRECTOR: David Ellis CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Transit 4 min. Alemanya DIRECTOR: Aline Helmcke GUIÓ: Aline Helmcke CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Two Spirits 3 min. Mèxic DIRECTOR: Rafael Rebolledo GUIÓ: Rafael Rebolledo CATEGORIA: Experimental Art Film; Mèxic

 

Two Walks 14 min. Andorra DIRECTOR: Fiona Morrison Porta GUIÓ: Fiona Morrison Porta FOTOGRAFIA: Fiona Morrison Porta MÚSICA: Roger Illa Prats CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Unseen 1 min. Holanda DIRECTOR: Justin Krul GUIÓ: Justin Krul REPARTIMENT: Imre van Opstal CATEGORIA: Experimental Art Film