29è Girona Film Festival del 27 al 30 de setembre de 2017 EL TALENT SOM EL PODER
29è Girona Film Festival  del 27 al 30 de setembre de 2017EL TALENT SOM EL PODER

CINEMES ALBENIZ   per la Plaça de la Independència 10. Girona

DIMECRES 28 de setembre 2016
16h   MÉS ENLLÀ DELS SENTITS

Retina 10’ ALEMANYA Berlin de Darko Dragicevic
The Predators of Transylvania 7’ ESLOVÀQUIA Bratislava de Julia Kolenakova
The Most Amazing 17’ ESTATS UNITS Mexico de Jordi Funtanet Velez
Altrove (Elsewhere) 18’ ITÀLIA Paderno dugnano de Cesare Cicardini
Out Of This 2’ REPÚBLICA ISLÀMICA D'IRAN Gerash de Keivan Mohseni
The Journey of Little Red Cap inside of the Wolfs Belly 10’ UCRAÏNA Kiev de Lidiya Huzhva 
Rayisi 18’ RUANDA KIGALI de Patrick Nsengimana
Entends-moi (Hear me) 17’ FRANÇA Caluire de Nicolas Coquet

 

20h   OPENING (inauguració Festival)

White Walls 8’ ESPANYA Malaga de Peter Welter
Teaser Patria 3’ CATALUNYA Port de la Selva de Joan Franc Charansonet
Teaser La senyora de la 212 3’ CATALUNYA Girona de Mateu Ciurana
Can You Decide 5’ ITÀLIA Rimini (Italia) de Lu Pulici
Close Encounters 1’ PAÏSOS BAIXOS Eindhoven de Michelle Verhoeks
Fixated 2’ AUSTRÀLIA Macquarie Fields de Bonnie Curtis
Billy and Charley 1’ REGNE UNIT London de Rafael Aflalo
Redpoint 5’ REPÚBLICA ISLÀMICA D'IRAN isfahan de Motahareh Ahmadpour
Last drop 3’ SÈRBIA Belgrade de Ana Krstic
Pavlov 4’ ISRAEL Ramat Gan de Elior Siegelwachs
Este tiene gracia 6’ CATALUNYA Girona de Marcel Tomàs
¿Por que todos los días me parecen hoy? 5’ CATALUNYA Girona de Enzo Jara Riquelme
Timun Mas 8’ INDONÈSIA Jakarta de Fritz Widjaja
Destino 24’ CATALUNYA Besalú de Marta Juanola Sánchez
Bernadeta 20’ CATALUNYA Girona de Mateu Ciurana

 

 

DIJOUS 29 de setembre 2016
10h    PASSEIG PEL SETÈ ART (Infantil)
Olympia 4’ ALEMANYA de group production

Only Gilt 11’ AUSTRÀLIA de Lara Del Arte
Seventh Heaven  11’ ISRAEL de Or Tilinger
Ovation 3’ ESTATS UNITS de Sofia Keqian Wang, JoAnn Kang
Notorious Corn 1’ FRANÇA Vitry sur Seine de Mallory Grolleau
The one who tamed clouds 5’ FRANÇA Paris de Nicolas Bianco-Levrin
The Coup - A Small Cleptomanicx Adventure 2’ ALEMANYA Hamburg de Fabian Driehorst, Frédéric Schuld
The wet hair 8’ ÀUSTRIA vienna de Rebecca Akoun
Tekkol 2’ PAÏSOS BAIXOS Amsterdam de Jorn Leeuwerink
Mayank's Mynah 4’ ÍNDIA  de Atri Garg
And if You'll Come 5’ ISRAEL  de Tom Madar i Emlly Noy
Uka 3’ ESPANYA  de Valle Comba
Pawo 8’ ALEMANYA  de Antje Heyn
Sissy's dream 2’ REGNE UNIT Newport Pagnell de Fabrizio Gammardella

 

16h    M’ACOMPANYES?

Bla bla bla 4’ ESPANYA Algeciras de Alexis Morante
Ma vie selon Freud? 29’ FRANÇA Serdinya de Clémentine & Thomas Basty
The War 2’ KOSOVO Pristina de Mentor Spahiu
Rhizophora 16’ ALEMANYA Lexington, MA 02420  de Julia Metzger-Traber and Davide De Lillis
Autipoderes II 7’ ESPANYA Cuarte de Huerva de Natalia Prieto Guillén
Mut zum Leben 12’ ALEMANYA Friedeburg de Petra Wernz, Claire Walka
Pair of Shoes 9’ ESPANYA  de Raul Martin
Doris 12’ REGNE UNIT London de francesca silveri

 

18h    DIVERSITAT AL CONTINENT AFRICÀ 

I cannot 1’ REPÚBLICA DEMOCRÀTICA DEL CONGO Goma de Alif Buterinote
Dreams in Valise  6’ ALGÈRIA Tiaret  de Hadj abd el Hamid Boudalia 
Umukulu 7’ ANGOLA  de Nuno Barreto
February the 17 2’ LÍBIA  de Osama Rezg
Because You're Black 12’ SUD-ÀFRICA Pretoria de Keyuri Naidoo
Red Sock 11’ JORDÀNIA  de Dima Hamdan
WakTime 9’ MARROC  de Outman BOUAYACHE
Brotherhood Eye (L'œil de fraternité) 13’ MALI Bamako de Mamadou Fadiala KEITA
Mwikali  12’ KENYA  de Antony Rurengo Mwangi
Bullet 7’ LESOTHO Maseru de Khabane Moses Khongoana
English as a Third Language 11’ CAMERUN  de Neba Lawrence
Shadow of Justice 4’ NIGÈRIA Ajah de Ose Iria, Odiboh Jeddy (Tough Bone)
KiZombie 4’ REUNIÓ La Possession de Guillaume Kondoki
Fear 3’ LÍBIA  de Osama Rezg

 

20h (Sala A GFF) LLATINOAMERICA I LA SEVA IDISIONCRÀCIA 

Libertad (Freedom) 2’ EQUADOR Guayaquil de Rafael Remache
El maquinador 10’ ANTIGUA I BABUDA  de Pablo Latorre
Leyendas Urbanas - Roja Pesadilla 16’ PERÚ Lima de Marco Melgar
Rosario 7’ COSTA RICA San José de Ayerím Villanueva
Vazio (Empty) 13’ BRASIL Belo Horizonte de Monah Di
Mala Suerte (Bad Luck) 10’ CUBA  de Oldren Romero
Princesas (Princesses) 15’ PARAGUAI  de Natural Arpajou
Lunes de Cosecha 7’ VENEÇUELA Mérida de María Laura Reina
Agua (Water) 5’ REPÚBLICA DOMINICANA  de Pablo Lozano
Lost Boy 12’ JAMAICA  de Aisha Porter-Christie

 

20h (Sala B GFF) JEWISH FILM

The Swamp King 4’ ISRAEL  de Nadav Nachmany
Against 2’ ISRAEL Jerusalem de Gal Efodi
Dance of the Delicacies 2’ ISRAEL  de Shir Pakman
Anna O 5’ ISRAEL Rishon Lezion de Rotem Yarakchi
Holy city 3’ ISRAEL jerusalem  de Mor Galperin, Inbal Bentzur
Pavlov 4’ ISRAEL Ramat Gan de Elior Siegelwachs
Rita 4’ ISRAEL Beer Sheva de Valery Yuzefovich
Children 4’ ISRAEL  de Nadav Nachmany
Bells 4’ ISRAEL Haifa de Nadav Nachmany
And if You'll Come 5’ ISRAEL  de Tom Madar, Emlly Noy
How To Be Alone 22’ ISRAEL Tel-Aviv de Erez Eisenstein
No Tomorrow Without Merci 15’ ESTATS UNITS I REPÚBLICA DEMOCRÀTICA D'IRAN Los Angeles de Elham Madani
Jewish Blind Date 16’ SUÏSSA Lausanne de Anaelle Morf
      

22h (Sala A GFF) HISTÒRIES ASIÀTIQUES

It's only three nails !! saturn devouring his son 7’ SÍRIA Damascus de Ahmad Al Hajj
Syria, My Love (Սիրիա,Սեր Ւմ) 5’ ARMÈNIA  de Hayk Matevosyan
Mehrunisa has fallen in love 5’ PAKISTAN Lahore de Qasim Naeem
Near Far 4’ AFGANISTAN  de Sayyed Ahmad Imami
The Designer 6’ NEPAL de Arpan Thapa 
The Queue 5’ KIRGISTAN Bishkek de Nursultan Stanaliev
An ordinary person 5’ KAZAKHSTAN  de Olga Korotko
Fall In Love 4’ TAILÀNDIA  de Achitaphon Piansukprasert
Rhythms of Rhymes 9’ BANGLADESH  de Shariful Anik
Fleischwelt 1’ COREA DEL SUD Ludwigsburg de Ara Jo
Scotomata 4’ VIETNAM Ho Chi Minh de Sam Valentine
Hind's Dream 10’ QATAR Doha de Suzannah Mirghani
Stoned 7’ MALÀISIA  de Shayda Alizadeh
The Last Sohour 14’ ARÀBIA SAUDÍ  de Hanaa Saleh Alfassi
Banned From Traveling 3’ SÍRIA  de Amin Alwan
Deadend 4’ AZERBAIJAN Baku de Kamran Su
Taboo 11’ BAHRAIN MUHARAAQ de Ali Alsaygh

 

22h (Sala B GFF) FICGLB A MÈXIC 

Carina 11’ MÈXIC  de Sandra Reynoso

Cuarto de Hotel 11’ MÈXIC  de Alejandro Zumo
Gloria 15’ MÈXIC  de Luis Hernandez de la Peña

La Carta 18’ MÈXIC  de Anglez Cruz
P*to 18’ MÈXIC  de Martin Bautista

 

 

DIVENDRES 30 de setembre 2016
10h    HISTORIES I SOMNIS (Infantil) 

Olympia 4’ ALEMANYA  de Zuckerwattenkrawatten
Little Shimajiro 9’ JAPÓ  de Isamu Hirabayashi
Travel Companions 3’ ESTATS UNITS  de Alex Anderson-Kenney
Decorations 7’ JAPÓ Funabashi de Mari Miyazawa
El tambor y la sombra 5’ AREGNTINA i PERÚ Ciudad Autonoma de Buenos Aires de David Bisbano
La mosca (The Fly) 8’ ITÀLIA genova de Marco Di Gerlando
I am not a Mouse 2’ REGNE UNIT Stratford-upon-Avon de Evgenia Golubeva
The Last Yeti 6’ HUNGRIA  de Bori Mészáros
Autumn Leaves 4’ REPÚBLICA ISLÀMICA D'IRAN Sanandaj de Saman Hosseinpuor
Little Thing 5’ ISRAEL Tel Aviv-Yafo  de Or Kan tor
Wildlife crossing! 7’ REPÚBLICA TXECA Prague de Noro Držiak, Anthony Wong
Alike 8’ ESPANYA Madrid de Daniel Martínez Lara 

 

16h T’ESCOLTO

Pensamientos de Nil 3’ ESPANYA Barcelona de Dani Andreu

The Unseens 3’ CATALUNYA Girona de Arturo Sanchez
Un Éléphant sur la Lune 9’ FRANÇA Argenton sur Creuse de Benjamin Barthélémy
Sissy's dream 2’ REGNE UNIT Newport Pagnell de Fabrizio Gammardella
Suka 7’ FEDERACIÓ RUSSA  de Cyril Zima
Relevos 55’ ESPANYA Zaragoza de José Manuel Fandos y Javier Estella
Tra le dita 15’ ITÀLIA Trieste  de Cristina Ki Casini

      
18h PETITES HISTÒRIES 

Todos los niños lo hacen 7’ ESPANYA Madrid de Mónica Negueruela
Los cuatro reyes (The Four kings) 15’ PANAMÀ  de Reynaldo Quijada
Yokes 12’ BIELORÚSSIA Minsk Region de Igor Osmolovski
Drop 6’ REPÚBLICA DE MACEDONIA Skopje de Radovan Petrovic
Awesome Beetle's Colors 3’ LETÒNIA Riga de Indra Sproge
Just One Kiss 9’ GEORGIA Tbilisi de Iza Titberidze
Life on a Carousel (Karusel)14’ ALBÀNIA Tirane de Elkjana Gjipali
Speechless 2’ ROMANIA Bucharest de Alin Musetescu
Ousted (Úthýst) 7’ ISLÀNDIA Kópavogur de Hampus Nordenson i Birgitta Sigursteinsdóttir
The invisible 11’ MONTENEGRO Podgorica de Goran Scekic
Double Exposure 13’ MALTA  de Clint Galea

 

20h TOT ÉS AMOR 

UFO Attack Barcelona 2’ CATALUNYA Tamariu de Medí Terraza
Lo Más American Possible (As American Possible) 11’ PUERTO RICO San Juan de Mónica Echevarría
Entends-moi (Hear me) 17’ FRANÇA Caluire de Nicolas Coquet
Where's Jesus? (Hvor er Jesus?) 3’ NORUEGA Oslo de Anja Celine Pedersen
Yomi 4’ NOVA ZELANDA  de Yun Phua
Palabras Cruzadas 11’ CATALUNYA Barcelona i Castelló d'Empuries de Xavier Miralles
Donde caen las hojas 19’ ESPANYA Madrid i Girona de Alicia Albares Martínez
After a dream 18’ ALEMANYA  de Tobias Schmuecking

 

 

20.00h (Sala B GFF)   Rumba Tres: De ida y vuelta

      84’ CATALUNYA Tossa de Mar de Joan Capdevila Garcia i David Casademunt Izquierdo

 

22h (Sala A GFF)   FANTÀSTIC

Bla bla bla 4’ ESPANYA Algeciras de Alexis Morante
Alquimia 12’ CATALUNYA Girona i Barcelona de Marta Parreño 
A l'ombra de la muntanya 15’ CATALUNYA i ANGLATERRA Lleida i Manchester de Neith Sentis
El Ritual de la Felicidad 20’ CATALUNYA Barcelona i Platja d'Aro de Carlos Ocho
Aïllament 13’ CATALUNYA Barcelona i Castelló d'Empuries de Carlos Essmann
Parking 12’ URUGAI Montevideo de Emiliano Montes de Oca
Del Interior 12’ ESPANYA Figueres de David Ruiz "Callahan"

 

22h (Sala B GFF)   FICGLB

Salvaje Despertar 105’ CATALUNYA de Joan Fermí Martí

 


DISSABTE 1 d’octubre 2016
16h    HORITZONTS PERDUTS 

Talleu 4’ CATALUNYA Barcelona i Girona de Josep Oller
La casa del Escritor 21’ CATALUNYA Barcelona i Girona de Rubén Prieto
Asuntos Domésticos 15’ CATALUNYA Barcelona de Alexia Muiños Ruiz
Indios y vaqueros 4’ CATALUNYA Barcelona de Emilia Ruiz
Maltrato 7’ CATALUNYA Barcelona de Felipe del Val
Redención 22’ CATALUNYA Hostalets de Pierola i Girona de Xavi Villanueva
Letargo 21’ CATALUNYA Barcelona i Castelló d'Empúries de Xavier Miralles

 

 

18h CLAUSURA 

Amor adolescente 66’ CATALUNYA Girona de Jordi Lladó