29è Girona Film Festival del 27 al 30 de setembre de 2017 EL TALENT SOM EL PODER
29è Girona Film Festival  del 27 al 30 de setembre de 2017EL TALENT SOM EL PODER
MAGUÍ NOGUER. Directora de la Fundació

En aquesta secció de cinema EXPERIMENTAL valorem prioritàriament la innovació en el llenguatge visual, la creativitat, la generació d’imatge i el seu tractament, la fotografia, el muntatge..., la capacitat d’emocionar, prescindir d’estructures narratives i, sobretot, la seva personalitat estilística.
Encara que desenvolupi una recreació estètica, per naturalesa l’obra té un inherent contingut. El seu discurs no pot estar en contra dels principis bàsics de la llibertat i del desenvolupament natural de la humanitat.
L’esdeveniment tindrà lloc en un destacat Centre d’Art de Girona, la FUNDACIÓ VALVI, que acollirà vuitanta obres procedents de cinquanta un països del món. Aquest programa parteix d’una selecció d’entre 783 obres procedents de vuitanta països. 

 

010101 1’ ITÀLIA Turin de Barbara Blanc
06:13 4’ REGNE UNIT  de Thomas Edward
A gold fish 6’ FEDERACIÓ RUSSA Moscow de Anastasya Bezruk
A tourist guide to Sri Lanka 13’ SRI LANKA  de Chris Daykin
Aletheia 6’ TURQUIA istanbul de Duygu Karadan
An exploration of Self: No Filter 5’ SAINT LUCIA  de Davina Lee
At the Rodeo 2’ ESTATS UNITS Milwaukee de Cris Siqueira
Autogenic 4’ SINGAPUR Singapore de Prakash
Backstage 1’ JAPÓ  de Kaihei Hase
Billy and Charley 1’ REGNE UNIT London de Rafael Aflalo
Birol the Fish 1’ TURQUIA  de Duygu Karadan
Blue Movement 4’ JAPÓ Kyoto de Haruka Mitani i Michael Lyons
Broken Tale 10’ IRLANDA Cavan de Pawel Kleszczewski, Kasia Zimnoch
Care 4’ ALEMANYA  de Mickael Le Goff
Change Isn't Always Easy 1’ ESTATS UNITS  de Cait Davis
Chocolate Darwin  15’ SUÈCIA  de Patxi Exequiel A
Ciało obce 7’ POLÒNIA Łódź de Marta Magnuska
Close Encounters 1’ PAÏSOS BAIXOS Eindhoven de Michelle Verhoeks
Colour Melody 3’ REGNE UNIT Wolverhampton de Tom Chimiak
Cthulhu Regio Entropy 1’ BRASIL Curitiba de Flávio Carvalho
Dancing Queen 2’ CANADÀ Toronto de Simon Falk
Echoes of a Forgotten Embrace 4’ ITÀLIA  d'APOTROPIA (A Mignone i Cristiano Panepuccia)
Efímera 3’ ESPANYA Madrid de Paco Peregrín
Entracte 7’ IRAQ  de Mohammad Reza Kheradmandan
Ephemeral 6’ LÍBAN Beirut de Elio Tayeh
Fever 5’ CROÀCIA Zagreb de Petra Brnardic
Finis 2’ ESLOVÈNIA Grosuplje de Lana Bregar
Fixated 2’ AUSTRÀLIA Macquarie Fields de Bonnie Curtis
Flavour of the Month 2’ REGNE UNIT Farnham de Samantha Palmer.

Fractals Of Representation 4’ REGNE UNIT London de Jack Alexandroff i Jack Snelling
Fruitcake 2’ REGNE UNIT Farnham de Harriet Francis Croucher
Greek Skies 6’ GRÈCIA Volos de Panagiotis Filippou
Gula 4’ COLÒMBIA Bogotà de Oscar Orjuela
Head 1’ PAÏSOS BAIXOS Amsterdam de Jeroen ter Welle
Hope no more 4’ UNIÓ D'EMIRATS ÀRABS  de Muhammed Awwad
How Much? 3’ LITUÀNIA Vilnius de Rima Narbuntaite
How To Get People To Like You 4’ FEDERACIÓ RUSSA Moscow d'Alexandra Yakovleva
Huomenta (Good morning) 2’ FINLÀNDIA Turku de Heta Okkonen
In The Waves 6’ ESTATS UNITS  de Ying-Fang Shen
Indicador (Forefinger) 5’ BRASIL São Paulo de Beatriz Lee Bernardi (or Zirta)
Into Great Circles 5’ ESTATS UNITS Bowling Green de Joon Sung
Jedlíci brambor (The Potato Eaters) 4’ REPÚBLICA TXECA  de Martin Kukal
Kako Sam Postala Ti (How I Became You) 3’ BÒSNIA i HERZEGOVINA Banja Luka  de Ivana Živković
Kuti Khanti 4’ ESPANYA Ourense de Simone Saibene
Last drop 3’ SÈRBIA Belgrade de Ana Krstic
Mer Depré 6’ ESTATS UNITS Bloomington de Margaret Orr
Migration 14’ ESTATS UNITS Cambridge de Daphna Mero
Mila Fog 11’ ESLOVÀQUIA Bratislava de Marta Prokopová
MiMO 2’ SINGAPUR Singapore de Chang Pei Yee, Oon Qian Yi Shannon 
Moonbabies - 24 5’ UCRAÏNA Kyiv de Yuriy Miron
My Toy World 5’ ÍNDIA Kolkata de Diganta Dey
Myst 3’ CANADÀ Montreal de Sebastien Rioux
Nadir 5’ BÈLGICA Brussels de Ornella  Macchia
O 4’ COREA Seoul de Erick Oh

Ontem 4’ PORTUGAL  de FalcaoLucas
Pig story 2’ BULGÀRIA Kostenetz de Stanislava Shtarkova
Playdead 3’ MÈXIC Mexico City de Oscar González Luna
Please Listen! 4’ FEDERACIÓ RUSSA MOSCOW de Natalia Alfutova 
Primal Flux 3’ ESTATS UNITS  de Joan C. Gratz
Pubic Implosion 2’ ÀUSTRIA Wiener Neustadt de Elena Schwarz
Quasars 6’ XINA Shanghai de Li Huihui
Redpoint 5’ REPÚBLICA ISLÀMICA D'IRAN isfahan de Motahareh Ahmadpour
Renacer 3’ ARGENTINA Capital Federal de H. Gabriel Rios
Semblance 4’ REGNE UNIT  de Mollie Hodkinson i Francesca Kennedy
Sense 3’ ESTATS UNITS  de Natalie Abernethy
Seriously Deadly Silence 1’ DINAMARCA København de Sara Koppel
Sick Building Syndrome 4’ TAWIAN Taipei de Chen-Yu Yang i Chun-Tien Chen
Silk 1’ UNIÓ D'EMIRATS ÀRABS Sharjah de Malak Elghuel i Reem Zaghmout
SinfonicaMENTE 3’ ITÀLIA Roma de Marco Bonfante
Spheres 1’ ESTATS UNITS  de Natalie Abernethy
Tactic 5’ XILE Santiago de Martin Pizarro Veglia
Tanoura 5’ EGIPTE Cairo de Mohamed Waheed
The Kübler-Ross Model 4’ FILIPINES Quezon City de Aya Ng
The Lives Of Others 2’ REPÚBLICA ISLÀMICA D'IRAN SHIRAZ de Bahareh Ahmadi, Ali Zare Ghanat-nowi
The realm of lucid fears  2’ HUNGRIA Rajka de Adam Bazso
The Wonderland Project 2’ XIPRE  de Demetra Englezou, Yianna Christophorou, Roxanna Panufnik
This Ain't Disneyland 7’ HONG KONG  de Faiyaz Jafri
Timun Mas 8’ INDONÈSIA Jakarta de Fritz Widjaja
Trembling Dream 2’ ESTATS UNITS  de Akasha Winker
Urban Conformation 74:19 3’ FRANÇA Paris de Florian Rouzaud Cornabas
V Tierras, Rocas y Arrecifes 15’ VENEÇUELA  de Patricia Rincón
Velodrool 6’ ESTÒNIA  de Sander Joon
What's your name? 1’ FRANÇA La Rochelle de Myriam Fontaine
Who 1’ ESTATS UNITS de Abbey Sacks 
Sur le Chemain de Prades 20’ DINAMARCA i FRANÇA Prades de Peter Petersen