30è GIFF del 25 al 29 de setembre de 2018 EL TALENT ÉS LA CLAU DEL FUTUR
30è GIFF  del 25 al 29 de setembre de 2018EL TALENT ÉS LA CLAU DEL FUTUR
Palmarès 2017
Palmares 2017.pdf
Documento Adobe Acrobat [269.5 KB]

PALMARÈS 2017

DO GIRONA FICCIO

Millor Pel·lícula                 Pequeña silenciosa  de Carlos Alonso Ojea 

Millor Foto                        El nostre llarg silenci de Quim Paredes

Millor Actriu                      Teresa Gimpera a La Senyora de la 212 de Mateu Ciurana            

Millor Actor                       Marcel Tomàs a Brindis

Menció Especial               Jeremias de Nicos Beaty   

                              

CURT FICCIÓ INTERNACIONAL

Millor Pel·lícula                 El barbero, un relato de autodefensas  d'Abraham Escobedo Salas

Millor Actriu                      Raquel Escudero, Noche loca de Jorge Leví

Millor Actor                       Humberto Sotelo a El barbero, un relato de autodefensas d'Abraham Escobedo Salas      

Millor Foto                        Leonardo Hernández a El barbero, un relato de autodefensas d'Abraham Escobedo Salas 

                              

WEB-SÈRIES

Millor Pel·lícula               La leyenda de la princesa Tetasuko de Alex Gargot  

Millor Interpretació          Aysha Daraaui a Notas aparte de Alba Guillén i Anna Asensio

Millor Fotografia             Raccordman de Eric Alemany

                              

INFANTIL

Millor Pel·lícula exaequo  Segundito de Segundito Jiffy

Millor Pel·lícula exaequo  Don Ruperto d'Irma Orozco

Millor Pel·lícula exaequo  Papaunderwater de Kimia Eyzad Panah

                              

EXPERIMENTAL ART FILM

Millor Pel·lícula exaequo  Railment de Shunsaku Hayashi

Millor Pel·lícula exaequo  Transit d'Aline Helmcke

Menció Especial            The Realm of Deepest Knowing / SimSim            

Menció Especial            Mishka

Menció Especial            Call of Cuteness              

Menció Especial            Interior doble / La veu i el lluny

                              

MUSIC FILM

Millor Music Film            O Mal de Carlon Hardt

                              

JEWISH FILM

Millor Jewish Film           The Odd Funeral / Den Uda de Felix Swahn

Premi Especial Festival  Joan Pera  per Double Talk        

                              

DO GIRONA DOC                            

Millor Documental           Sexo, maracas y chiuahuas  de Diego Mas Trelles       

Banda sonora                 Xavier Cugat a Sexo, maracas y chiuahuas 

                              

DOCUMENTAL

Millor documental           Un exilio: película familiar de Juan Francisco Urrusti       

                              

HANDICAPPED

Millor Handicapped        Aquí es posible de Blanca Zaragüeta i Joseba Huegun

Menció especial             Naturaleza muerta de Gala Hernández

                              

MICRORELATS

Millor curt rodat amb mòbil a la Costa Brava

                                      Mobility is freedom  de Mariano Salvador   

Millor curt rodat al Pirineu de Girona

                                      Ajudant a començar noves vides del Institut Guttmann     

 

PREMI ESPECIAL DEL FESTIVAL

Rachel Yedid per L'Enfer
Steven McCarten per Faitlhess
Xana del Mar López, Lærke Charlotte Olsvig per Piso
Solmaz Etemad Zadeh per Emancipation

PROGRAMA 2017

En aquest programa podreu veure tots els títols i fitxes de les pel·lícules del Festival, per Seccions (Categories). També Llistats alfabètics per títols, per autors i per països.
En breu completarem la informació amb els horaris i espais de les projeccions. També les seves sinopsis.
PROGRAMA 29è del GFF.pdf
Documento Adobe Acrobat [2.4 MB]

CINEMES ALBÉNIZ  //  CASA DE CULTURA  //  FUNDACIÓ VALVI

MOBI DISK

 

S'han inscrit més de dos mil obres procedents de més de cent països dels cinc continents:

Albània, Alemanya, Andorra, Argentina, Armènia, Austràlia, Àustria, Azerbaijan, Belarus, Bèlgica, Benin, Bielorrússia, Bolívia, Bòsnia i Herzegovina, Brasil, Bulgària, Canadà, Chile, Xina, Colòmbia,  Corea del Sud, Costa Rica, Croàcia, Cuba, Xipre, Dinamarca, Egipte, Emirats Àrabs Units, Eslovàquia, Eslovènia, Espanya, Estats Units, Estònia, Federació Russa, Filipines, Finlàndia, França, Geòrgia, Grècia, Guatemala, Hong Kong, Hongria, Índia, Indonèsia, Iraq, Iran, Irlanda, Islàndia, Israel, Itàlia, Jamaica, Japó, Kosovo, Letònia, Líban, Lituània, Macao, Macedònia, Malàisia, Marroc, Mauritània, Mèxic, Namíbia, Nepal, Nicaragua, Noruega, Països Baixos, Pakistan, Panamà, Paraguai, Perú, Polònia, Portugal, Puerto Rico, Regne Unit, República de Korea, República de Macedonia, República de Moldàvia, República Dominicana, Republica Txeca, Reunion, Romania, San Marino, Senegal, Sèrbia, Singapur, Síria, Sri Lanka, Sudan, Suècia, Suïssa, Tailàndia, Taiwan, Timor Oriental, Turquia, Ucraïna, Uruguai, Veneçuela, Vietnam.

Podeu veure trailers i fitxes dels programes:

Curtmetratges

Documentals

Experimental Art Film

D.O. Girona 

Music Film

Web Series

Festival dels Infants

Jewish Films

Handicapped

FICGLB

Features

Méxic

Adversiting Film

Microrelats