30è GIFF del 25 al 29 de setembre de 2018 EL TALENT ÉS LA CLAU DEL FUTUR
30è GIFF  del 25 al 29 de setembre de 2018EL TALENT ÉS LA CLAU DEL FUTUR

EXPERIMENTAL ART FILM

Es podran veure a la Fundació Valvi Avda. Jaume I, 42 Girona i Cinemes Albéniz Pl. de la Independència 10 Girona

Dijous, divendres 28-29 de setembre de 16 a 21h i Dissabte 30 de setembre d’11:30a 13:30h es visionaran tots els films en bucle.

El dissabte 30 a les 16h. es projectarà una selecció d'EXP ART FILM als Cinemes Albeniz. 

TEASERS de film seleccionats

149th and gran concurse 3 min. Estats Units DIRECTOR Andy and Carolyn London

 

A 1 Minute History of Image Distortion 1 min. Alemanya DIRECTOR Betina Kuntzsch

 

A City of Rust 13 min. Holanda - Suiza DIRECTOR Omar El Araby

 

Aeon 4 min. Estats Units DIRECTOR Derek O'Dell

 

All the World is a stage 2 min. Alemanya DIRECTOR Hannes Rall GUIÓ Daniel Keith Jernigan REPARTIMENT Samuel West

 

And The Moon Stands Still 11 min. Belarus DIRECTOR Yulia Ruditskaya GUIÓ Yulia Ruditskaya, David Lindner Leporda, HELEN SIMON, KATHARINA KÖSTER

 

Audition for Death 11 min. Estats Units DIRECTOR Brian Zahm

 

Barcelona en Negre 8 min. Catalunya DIRECTOR Manel Cebrian

 

Call of Cuteness 4 min. Alemanya DIRECTOR Brenda Lien GUIÓ Brenda Lien

 

Catch the Move 5 min. Espanya DIRECTOR Ignacio Meneu Oset

 

Citipati 7 min. Alemanya DIRECTOR Andreas Feix

 

Dent de lleó 7 min. València DIRECTOR Jorge Bellver GUIÓ Jorge Bellver, Antonio González Blasco REPARTIMENT Greta Sendra McClean, Sandra McClean Montoya, Salifou Kamate, Cheikh Amadou, Enrique Miñana Such, Pau Miñana Aparisi, Elisa Martínez, Silvia Miñana Guillem

 

Exilio 14 min. Exili DIRECTOR Matilde Obradors GUIÓ Matilde Obradors, Candela Antón REPARTIMENT Candela Antón, Daniel Tholleson, Matilde Obradors

 

Fantasma 2 min. Espanya DIRECTOR David Cantera de la Huerta GUIÓ david cantera de la huerta FOTOGRAFIA david cantera de la huerta MÚSICA Alberto Acinas REPARTIMENT david cantera de la huerta vritis

 

Fashion To Die For 6 min. Estats Units DIRECTOR Lynn Estomin GUIÓ Lynn Estomin

 

Fear Of Heights 5 min. Israel DIRECTOR Benjamin Esterlis GUIÓ Talia Peri, Hava Coen, Benjamin Esterlis REPARTIMENT Talia Peri, Hava Coen

 

Flores 2. Barco fantasma 2 min. França i Dinamarca DIRECTOR Peter Petersen GUIÓ Peter Petersen FOTOGRAFIA Peter Petersen

 

Flores 4. Flores en las ruinas 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR Peter Petersen GUIÓ Peter Petersen FOTOGRAFIA Peter Petersen

 

Flores 5 Fondos submarinos 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR Peter Petersen GUIÓ Peter Petersen FOTOGRAFIA Peter Petersen

 

Flores 7. Puesta de sol 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR Peter Petersen GUIÓ Peter Petersen FOTOGRAFIA Peter Petersen MÚSICA Peter Petersen

 

For You 4 min. Israel DIRECTOR Nadav Machmany GUIÓ Nadav Machmany FOTOGRAFIA Nadav Machmany

 

Hard Rain 2 min. Alemanya DIRECTOR Gregor Steinmetz GUIÓ Gregor Steinmetz FOTOGRAFIA Gregor Steinmetz MÚSICA Julius Kopp & Gregor Steinmetz

 

In Motion 9 min. França DIRECTOR Anabela Costa

 

Interior doble / La veu i el lluny 3 min. Catalunya DIRECTOR Roser Bover GUIÓ Victor Sunyol FOTOGRAFIA Roser Bover MÚSICA Roser Bover

 

Katagami 3 min. Japan DIRECTOR Michael Lyons

 

Lendin 3 min. Itàlia DIRECTOR Piero Tonin GUIÓ Piero Tonin

 

L'Enfer 2 min. Israel DIRECTOR Rachel Yedid GUIÓ Rachel Yedid REPARTIMENT Rachel Yedid

 

Light 2 min. Iran DIRECTOR Reza Golchin GUIÓ Reza Golchin

 

Mannequin 8 min. Estats Units DIRECTOR Pete Burkeet GUIÓ Pete Burkeet

 

Mass-Produced Unicorns 4 min. Eslovènia DIRECTOR Simon Intihar GUIÓ Simon Intihar REPARTIMENT Primož Bezjak

 

may I ? remix# 4 min. Portugal DIRECTOR Vasco Diogo GUIÓ Vasco Diogo REPARTIMENT Vasco Diogo

 

Mishka 5 min. Alemanya DIRECTOR Eszter Jánka GUIÓ Eszter Jánka

 

Movie About Reality and Unreality 6 min. Polònia DIRECTOR Marta Stachowska GUIÓ Marta Stachowska

 

News from the Sun 4 min. Estats Units DIRECTOR Brendan & Jeremy Smyth

 

Now Appearing in Bucharest 4 min. Estats Units DIRECTOR Robert Lawrence GUIÓ Robert Lawrence REPARTIMENT Robert Lawrence

 

Passenger 2 min. Finlàndia DIRECTOR Sami Ala GUIÓ Sami Ala FOTOGRAFIA Sami Ala MÚSICA Kama river rythm boys

 

Plicker 3 min. Corea DIRECTOR Byungjun Kim GUIÓ Byungjun Kim REPARTIMENT Seunghwan Jeon, Dabin Seo

 

Point No Point 3 min. Alemanya DIRECTOR Gregor Steinmetz GUIÓ Gregor Steinmetz FOTOGRAFIA Gregor Steinmetz MÚSICA Julius Kopp, Gregor Steinmetz

 

Que la peine passe / That the Sadness Goes Away 3 min. Canadà DIRECTOR Iona Pelovska

 

Quelquesplanches 3 min. Bélgica DIRECTOR MARIJKE DE BELIE GUIÓ Marijke De Belie FOTOGRAFIA Marijke De Belie MÚSICA Johan De Rycke

 

Railment 10 min. Japan DIRECTOR Shunsaku Hayashi GUIÓ Shunsaku Hayashi

 

Rhythm of Being 6 min. Suissa DIRECTOR Giada Ghiringhelli

 

Save the Earth 4 min. Ucraïne DIRECTOR Ruslan Bokach

 

Sky Pacers 8 min. Estats Units DIRECTOR Harvey Goldman, Jing Wang

 

The Bridge over the river 6 min. Suissa DIRECTOR Jadwiga Kowalska GUIÓ Jadwiga Kowalska

 

The Chimerical Museum of Shifting Shapes 4 min. Colòmbia DIRECTOR Damián Alquichire

 

The night explorer 3 min. Finlàndia DIRECTOR Ilonamarja Laine

 

The Realm of Deepest Knowing / SimSim 4 min. Corea DIRECTOR Seunghee Kim

 

The Velvet Abstract 8 min. United Kingdom DIRECTOR James Hughes GUIÓ James Hughes REPARTIMENT Tobias Menzies

 

Time - Retrograde 4 min. Estats Units DIRECTOR David Ellis

 

Transit 4 min. Alemanya DIRECTOR Aline Helmcke GUIÓ Aline Helmcke

 

Two Spirits 3 min. México DIRECTOR Rafael Rebolledo GUIÓ Rafael Rebolledo

 

Two Walks 14 min. Andorra DIRECTOR Fiona Morrison Porta GUIÓ Fiona Morrison Porta FOTOGRAFIA Fiona Morrison Porta MÚSICA Roger Illa Prats

 

Unseen 1 min. Holanda DIRECTOR Justin Krul GUIÓ Justin Krul REPARTIMENT Imre van Opstal