30è GIFF del 25 al 29 de setembre de 2018 EL TALENT ÉS LA CLAU DEL FUTUR
30è GIFF  del 25 al 29 de setembre de 2018EL TALENT ÉS LA CLAU DEL FUTUR

FUNDACIÓ VALVI

Centre d’Art. Avinguda Jaume I 42, Girona

Dijous 28-29 de setembre de s16 a 21h.

 

VISIONATS

149th and gran concurse 3 min. Estats Units DIRECTOR: Andy and Carolyn London CATEGORIA: Experimental Art Film

 

A 1 Minute History of Image Distortion 1 min. Alemanya DIRECTOR: Betina Kuntzsch CATEGORIA: Experimental Art Film

 

A City of Rust 13 min. Holanda - Suiza DIRECTOR: Omar El Araby CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Aeon 4 min. Estats Units DIRECTOR: Derek O'Dell CATEGORIA: Experimental Art Film

 

All the World is a stage 2 min. Alemanya DIRECTOR: Hannes Rall GUIÓ: Daniel Keith Jernigan REPARTIMENT: Samuel West CATEGORIA: Experimental Art Film

 

And The Moon Stands Still 11 min. Belarus DIRECTOR: Yulia Ruditskaya GUIÓ: Yulia Ruditskaya, David Lindner Leporda, Helen Simon i Katharina Köster CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Audition for Death 11 min. Estats Units DIRECTOR: Brian Zahm CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Barcelona en Negre 8 min. Catalunya DIRECTOR: Manel Cebrian CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Call of Cuteness 4 min. Alemanya DIRECTOR: Brenda Lien GUIÓ: Brenda Lien CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Catch the Move 5 min. Espanya DIRECTOR: Ignacio Meneu Oset CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Citipati 7 min. Alemanya DIRECTOR: Andreas Feix CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Dent de lleó 7 min. Catalunya DIRECTOR: Jorge Bellver GUIÓ: Jorge Bellver i Antonio González Blasco REPARTIMENT: Greta Sendra McClean, Sandra McClean Montoya, Salifou Kamate, Cheikh Amadou, Enrique Miñana Such, Pau Miñana Aparisi, Elisa Martínez i Silvia Miñana Guillem CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Exilio 14 min. Catalunya DIRECTOR: Matilde Obradors GUIÓ: Matilde Obradors, Candela Antón REPARTIMENT: Candela Antón, Daniel Tholleson i Matilde Obradors CATEGORIA: Experimental Art Film

 

 

 

Fantasma 2 min. Espanya DIRECTOR: David Cantera de la Huerta GUIÓ: David Cantera de la Huerta FOTOGRAFIA: David Cantera de la Huerta MÚSICA: Alberto Acinas REPARTIMENT: David Cantera de la Huerta vritis CATEGORIA: Experimental Art Film; Music Film

 

Fashion To Die For 6 min. Estats Units DIRECTOR: Lynn Estomin GUIÓ: Lynn Estomin CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Fear Of Heights 5 min. Israel DIRECTOR: Benjamin Esterlis GUIÓ: Talia Peri, Hava Coen, Benjamin Esterlis REPARTIMENT: Talia Peri, Hava Coen CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

Fear Of Heights 5 min. Israel DIRECTOR: Benjamin Esterlis GUIÓ: Talia Peri, Hava Coen, Benjamin Esterlis REPARTIMENT: Talia Peri, Hava Coen CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

Barco fantasma. Flores 2 2 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Flores en las ruinas. Flores 4 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Fondos submarinos. Flores 5 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Puesta de sol. Flores 7 1 min. França i Dinamarca DIRECTOR: Peter Petersen GUIÓ: Peter Petersen FOTOGRAFIA: Peter Petersen MÚSICA: Peter Petersen CATEGORIA: Experimental Art Film

 

For You 4 min. Israel DIRECTOR: Nadav Machmany GUIÓ: Nadav Machmany FOTOGRAFIA: Nadav Machmany CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

For You 4 min. Israel DIRECTOR: Nadav Machmany GUIÓ: Nadav Machmany FOTOGRAFIA: Nadav Machmany CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; Music Film

 

Hard Rain 2 min. Alemanya DIRECTOR: Gregor Steinmetz GUIÓ: Gregor Steinmetz FOTOGRAFIA: Gregor Steinmetz MÚSICA: Julius Kopp i Gregor Steinmetz CATEGORIA: Experimental Art Film

 

In Motion 9 min. França DIRECTOR: Anabela Costa CATEGORIA: Experimental; Experimental Art Film

 

Interior doble / La veu i el lluny 3 min. Catalunya DIRECTOR: Roser Bover GUIÓ: Victor Sunyol FOTOGRAFIA: Roser Bover MÚSICA: Roser Bover CATEGORIA: DO Art; Experimental Art Film

 

Katagami 3 min. Japan DIRECTOR: Michael Lyons CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Lendin 3 min. Itàlia DIRECTOR: Piero Tonin GUIÓ: Piero Tonin CATEGORIA: Experimental Art Film

 

L'Enfer 2 min. Israel DIRECTOR: Rachel Yedid GUIÓ: Rachel Yedid REPARTIMENT: Rachel Yedid CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; opening

 

L'Enfer 2 min. Israel DIRECTOR: Rachel Yedid GUIÓ: Rachel Yedid REPARTIMENT: Rachel Yedid CATEGORIA: Experimental Art Film; Jewish; opening

 

Light 2 min. Iran DIRECTOR: Reza Golchin GUIÓ: Reza Golchin CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Mannequin 8 min. Estats Units DIRECTOR: Pete Burkeet GUIÓ: Pete Burkeet CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Mass-Produced Unicorns 4 min. Eslovènia DIRECTOR: Simon Intihar GUIÓ: Simon Intihar REPARTIMENT: Primož Bezjak CATEGORIA: Experimental Art Film; Music Film

 

may I ? remix# 4 min. Portugal DIRECTOR: Vasco Diogo GUIÓ: Vasco Diogo REPARTIMENT: Vasco Diogo CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Mishka 5 min. Alemanya DIRECTOR: Eszter Jánka GUIÓ: Eszter Jánka CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Movie About Reality and Unreality 6 min. Polònia DIRECTOR: Marta Stachowska GUIÓ: Marta Stachowska CATEGORIA: Experimental Art Film

 

News from the Sun 4 min. Estats Units DIRECTOR: Brendan & Jeremy Smyth CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Now Appearing in Bucharest 4 min. Estats Units DIRECTOR: Robert Lawrence GUIÓ: Robert Lawrence REPARTIMENT: Robert Lawrence CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Passenger 2 min. Finlàndia DIRECTOR: Sami Ala GUIÓ: Sami Ala FOTOGRAFIA: Sami Ala MÚSICA: Kama river rythm boys CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Plicker 3 min. Corea DIRECTOR: Byungjun Kim GUIÓ: Byungjun Kim REPARTIMENT: Seunghwan Jeon, Dabin Seo CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Point No Point 3 min. Alemanya DIRECTOR: Gregor Steinmetz GUIÓ: Gregor Steinmetz FOTOGRAFIA: Gregor Steinmetz MÚSICA: Julius Kopp i Gregor Steinmetz CATEGORIA: Experimental Art Film

 

 

 

Que la peine passe / That the Sadness Goes Away 3 min. Canadà DIRECTOR: Iona Pelovska CATEGORIA: Experimental Art Film; Music Film

 

Quelquesplanches 3 min. Bèlgica DIRECTOR: MARIJKE DE BELIE GUIÓ: Marijke De Belie FOTOGRAFIA: Marijke De Belie MÚSICA: Johan De Rycke CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Railment 10 min. Japan DIRECTOR: Shunsaku Hayashi GUIÓ: Shunsaku Hayashi CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Rhythm of Being 6 min. Suïssa DIRECTOR: Giada Ghiringhelli CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Save the Earth 4 min. Ucraïna DIRECTOR: Ruslan Bokach CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Sky Pacers 8 min. Estats Units DIRECTOR: Harvey Goldman, Jing Wang CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Bridge over the river 6 min. Suïssa DIRECTOR: Jadwiga Kowalska GUIÓ: Jadwiga Kowalska CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Chimerical Museum of Shifting Shapes 4 min. Colòmbia DIRECTOR: Damián Alquichire CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The night explorer 3 min. Finlàndia DIRECTOR: Ilonamarja Laine CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Realm of Deepest Knowing / SimSim 4 min. Corea DIRECTOR: Seunghee Kim CATEGORIA: Experimental Art Film

 

The Velvet Abstract 8 min. Regne Unit DIRECTOR: James Hughes GUIÓ: James Hughes REPARTIMENT: Tobias Menzies CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Time - Retrograde 4 min. Estats Units DIRECTOR: David Ellis CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Transit 4 min. Alemanya DIRECTOR: Aline Helmcke GUIÓ: Aline Helmcke CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Two Spirits 3 min. Mèxic DIRECTOR: Rafael Rebolledo GUIÓ: Rafael Rebolledo CATEGORIA: Experimental Art Film; Mèxic

 

Two Walks 14 min. Andorra DIRECTOR: Fiona Morrison Porta GUIÓ: Fiona Morrison Porta FOTOGRAFIA: Fiona Morrison Porta MÚSICA: Roger Illa Prats CATEGORIA: Experimental Art Film

 

Unseen 1 min. Holanda DIRECTOR: Justin Krul GUIÓ: Justin Krul REPARTIMENT: Imre van Opstal CATEGORIA: Experimental Art Film